Spółdzielnia Mieszkaniowa „Uniwersytet” zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie pięcioletnich przeglądów instalacji elektrycznej oraz piorunochronnej

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Uniwersytet” zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie przeglądów instalacji elektrycznej oraz piorunochronnej zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126 z późn. zm.).

Przeglądy dotyczą budynków zlokalizowanych w Szczecinie przy:

1). ul. Wiosny Ludów 36-44 (50 mieszkań)
2). ul. Wiosny Ludów 46 (31 mieszkań, biuro Spółdzielni, 1 lok. usługowy)
3). ul. Bohaterów Warszawy 83A, 83B, 83C (33 mieszkań, 2 lok. usługowe),
4). ul. Duńska 38-44A (88 mieszkań, 2 lok. usługowe)
5). ul. Duńska 4-10A (83 mieszkań)
6). ul. Duńska 46-52 (81 mieszkań, 1 lok. usługowy)

Termin wykonania przeglądów do 30 listopada 2024 r.

Oferty prosimy składać do dnia 22.10.2024 r. do godz. 15:00 za pośrednictwem poczty elektronicznej lub w biurze Spółdzielni.

Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 22.10.2024 r. o godz. 15:30 w biurze Spółdzielni.

Zakres przeglądów instalacji elektrycznych i piorunochronne winien obejmować w szczególności:

1. Szczegółowe oględziny:
    1. sprawdzanie widocznych części przewodów, osprzętu instalacyjnego (puszki instalacyjne, wyłączniki oświetleniowe, uchwyty, gniazda wtykowe),
    2. sprawdzanie dławików uszczelniających w miejscach wprowadzeń przewodów,
    3. sprawdzanie osłon przewodów chroniących je przed uszkodzeniami mechanicznymi,
    4. sprawdzanie urządzeń sterujących, zabezpieczających i automatyki,
    5. sprawdzanie stanu napisów i oznaczeń, tablic ostrzegawczych,
    6. sprawdzanie stanu opraw oświetleniowych.
  2. Sprawdzanie stanu połączeń przewodów ochrony przeciwpożarowej.
  3. Sprawdzanie stanu połączeń i ciągłości instalacji odgromowej.
  4. Pomiary i próby elektryczne:
    1. pomiary rezystancji izolacji przewodów roboczych
    2. pomiary rezystancji uziemień roboczych, ochronnych i odgromowych
    3. pomiary napięć i obciążeń w statystycznie szczytowych okresach.

Z przeglądów Wykonawca winien sporządzić opinie o stanie technicznym instalacji elektrycznej i piorunochronnej. Opinia winna określać zakres dokonanej kontroli, ocenę stanu technicznego instalacji elektrycznej i piorunochronnej oraz ewentualne zalecenia pokontrolne wynikające z dokonanego przeglądu okresowego. Opinia powinna być sporządzona w postaci:

1. protokołu z przeglądu instalacji elektrycznej i piorunochronnej budynku,
  2. protokołów z przeglądu instalacji elektrycznej w lokalach mieszkalnych i lokalach usługowych zlokalizowanych w budynku podlegającym kontroli.

Przeglądu instalacji elektrycznej i piorunochronnej dokonywać mogą tylko osoby, które posiadają kwalifikacje i uprawnienia budowlane wymagane przy wykonywaniu przeglądów instalacji elektrycznej i piorunochronnej.

Z dokonanych przeglądów osoba je dokonująca sporządza protokół, który określa zakres dokonanej kontroli oraz zalecenia pokontrolne.

Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu Protokoły z przeglądu. Protokoły przeglądów winny być sporządzone w 2 egzemplarzach. Wszystkie protokoły muszą być podpisane i opieczętowane przez osobę uprawnioną do wykonywania przeglądów elektrycznych.

Wykonanie przeglądu instalacji elektrycznej w danym lokalu musi być potwierdzone czytelnym podpisem właściciela lub użytkownika lokalu, złożonym na Protokole przeglądu instalacji w tym lokalu.